Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj45
mod_vvisit_counterW tym tygodniu336
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu1333
mod_vvisit_counterW tym miesiącu65
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu5284
mod_vvisit_counterWszystkich743440

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
SZKOLENIE- JELEŚNIA 9-11 CZERWCA 2016 R
Wpisany przez Halina Pruciak   

W dniach 9-11 czerwca 2016 r. grupa osób z Rady, Zarządu, Komisji Rewizyjnej i pracowników biura Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” uczestniczyła w szkoleniu wyjazdowym w miejscowości Jeleśnia położonej w województwie śląskim, w powiecie żywieckim.

Szkolenie odbyło się w hotelu VESTA. Przeprowadziła je Dyrektor biura- Edyta Bauć.


Celem szkolenia było przygotowanie członków Rady i pracowników biura do sprawnego wdrażanie LSR. Pierwszego dnia omawiano ogólne zagadnienia dotyczące wdrażania LSR tj. zakresy rozporządzenia „Wparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego”, rodzaje projektów. Uczestnicy w praktyce wykorzystywali nabytą wiedzę, rozwiązując zadania grupowe i indywidualne np. wybierając do dofinansowania zadania wśród podanej grupy wniosków projektu grantowego Kultywowanie lokalnych tradycji i historii, uwzględniając spełnianie przez nie warunków rozporządzenia i LSR.

Więcej…
 
KONSULTACJE JOWES
Wpisany przez Halina Pruciak   

W imieniu Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe do Mobilnego Punktu Informacyjnego do siedziby naszego stowarzyszenia w dniu 16 czerwca 2016 r w godzinach 11:00 - 14:00

 
UCZNIOWIE Z CZĘSTOCHOWSKIEJ SZKOŁY NA TRASIE NASZEGO QUESTU
Wpisany przez Halina Pruciak   

We wtorek, 7 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego dbyła warsztaty terenowe w kamieniołomie "Lipówka" w Rudnikach. W ramach warsztatów młodzież podążała po kamieniołomie trasą opracowanego przez nasze Stowarzyszenie questu pt. " Na wapiennym szlaku". Na zakończenie dyrektor biura - Edyta Bauc wręczyła uczestnikom upominki.

Bardzo nas cieszy zainteresowanie naszymi trasami questowymi opracowanymi w ramach realizacji projektu współpracy. Zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcą w ciekawy sposób poznawać historię swojej okolicy na nasze wycieczki questowe także do pozostałych miejscowosci: Dabrowa Zielona - "Kamienne dzieci przy Dąbrowskim Kościele", Borowno - "Śladami sławnych i świętych", Mokra - "Z ułanem na polu bitwy", Garnek - "W gnieździe Reszków", Kruszyna - "Kruszyna pod lupą - historia znana i nie znana".

W celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy do skontaktowania sie z biurem Stowarzyszenia "Razem na wyżyny"

Galeria zdjęć

 
PIERWSZE SZKOLENIE ZA NAMI...
Wpisany przez Halina Pruciak   

Szkolenia to obowiązkowy element wdrażania naszej nowej strategii na lata 2016 - 2023. W dniu 4 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" w Mykanowie odbyło się pierwsze z nich dla Rady i pracowników Stowarzyszenia. Uczestniczyli w nim również członkowie Zarządu. Szkolenie przeprowadziła Dyrektor biura - Edyta Bauć.

Z racji, iż w składzie Rady znajdują się nowe osoby, tematyka szkolenia obejmowała m.in. przedstawienie genezy programu LEADER, cechy tego programu oraz etapy jego rozwoju w Europie i w Polsce. Kolejnym elementem było przedstawienie informacji na temat wyboru strategii do realizacji w ramach PROW 2014-2020 w Polsce i województwie śląskim i co najbardziej nas dotyczy Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". Podczas szkolenia, na podstawie umowy o warunkach i sposobie realizacji LSR, omówione zostały zobowiązania LGD oraz Urzędu Marszałkowskiego oraz zasady jakie będą obowiązywały podczas wdrażania naszej LSR. Przybliżono również cele, wskaźniki, budżet oraz plan wdrażania LSR. Informacje przekazane podczas szkolenia z pewnością będą dla uczestników stanowiły podstawę do dalszego zdobywania wiedzy związanej z wdrażaniem strategii na terenie Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". 

 
SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW RADY STOWARZYSZENIA "RAZEM NA WYŻYNY"
Wpisany przez Halina Pruciak   

Informujemy, iż w czerwcu odbędą się szkolenia dla Rady i pracowników biura. Pierwsze z nich to szkolenie stacjonarne, które odbędzie sie w dniu 4 czerwca 2016 r (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia w Mykanowie. Kolejne - szkolenie wyjazdowe, odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2016 r.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 92

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności