Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj82
mod_vvisit_counterW tym tygodniu200
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu525
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1756
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu3729
mod_vvisit_counterWszystkich700202

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Wpisany przez Edyta Bauć   

Konkurs na wybór lokalnych grup działania do realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, został rozstrzygnięty 19 kwietnia 2016 roku poprzez zatwierdzenie listy ocenionych LSR przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Miło nam Państwa poinformować, iż Stowarzyszenie "Razem na wyżyny" i pozostałę 13 LGD naszego województwa, które wystartowały w konkursie, zostały ocenione pozytywnie i wybrane do realizacji swoich strategii. Zachęcamy do zapoznania się z listą rankingową, w której wskazane zostały kwoty i liczba otrzymanych w ocenie punktów (pobierz).

W maju zaplanowano podpisanie umów pomiędzy LGD a Zarządem Województwa.

Wkrótce będziemy Państwa informować o terminach naborów wniosków, a także o spotkaniach informacyjno- szkoleniowych dla potencjalnych beneficjentów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w proces opracowania strategii i pomagają nam w naszych działaniach. Zachęcamy do dalszej współpracy i korzystania z nowych możliwości jakie daje nam program Leader w nowej perspektywie 2014-2020.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony.

 
SPOTKANIE LGD W ZŁOTYM POTOKU
Wpisany przez Edyta Bauć   

15 kwietnia spotkaliśmy się z naszymi sąsiednimi LGD Partnerstwem Północnej Jury i Bractwem Kuźnic. Spotkanie odbyło się w w siedzibie PPJ w Złotym Potoku i wzięli w nim udział prezesi i pracownicy biur. Tematów było wiele, począwszy od naborów wniosków, które już wkrótce zostaną uruchomione dla mieszkańców i firm z terenów LGD-ów, procedury związane z oceną i wyborem projektów aż do zadań z aktywizacji i funkcjonowania LGD. Świadcząc doradztwo w biurach LGD pojawia się z Państwa strony coraz więcej pytań, na które staraliśmy się znaleźć odpowiedzi.

Spotkania takie są doskonałą okazją do wymiany informacji, a także doświadczeń jakie zdobyliśmy działając jako LGD-y od 10 lat i wdrażając środki unijne na rozwój obszarów wiejskich.

Galeria zdjęć

 
35- LECIE ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO "KLEPISKO"
Wpisany przez Halina Pruciak   

W dniu 16 kwietnia w lokalu Nova Stodoła w Kłomnicach miała miejsce uroczystość jubileuszu 35 - lecia Folklorystycznego Zespołu Śpiewaczego "Klepisko". W uroczystościach uczestniczyło wielu gości: poseł na Sejm  przedstawiciele samorządu, starostwa powiatowego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i sympatycy. Zespół Klepisko zaprezentował swój repertuar, na który oprócz piosenek ludowych składa się również poezja śpiewana. W kolejnej części uroczystości, podczas składania życzeń i gratulacji niejednokrotnie padły słowa uznania za wysoki poziom artystyczny i podziękowania za kultywowanie tradycji ludowych w naszym regionie. W imieniu Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" do życzeń dołączyła prezes Jolanta Brzozowska - Ciura. 

Galeria zdjęć

 
UDZIAŁ W TARGACH AGROTRAVEL 2016
Wpisany przez Halina Pruciak   

W dniach 8-10 kwietnia 2016 r Lokalna Grupa Działania "Razem na wyżyny" brała udział w VIII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w charakterze wystawcy. Stoisko udostępnione naszemu stowarzyszeniu było sfinansowane w ramach działań Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie śląskim i dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w targach.

Stoisko Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" promowało swoje atrakcje turystyczne poprzez prezentację tras questowych opracowanych w ramach projektu współpracy realizowanego wspólnie z LGD "Bractwo Kuźnic" i LGD "Partnerstwo Północnej Jury". Rozdawane na stoisku questy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co może przełożyć się na zwiększenie ilości osób odwiedzających nasz teren.

Na stoisku prezentowany był również bardzo bogaty asortyment miodów z Gospodarstwa Pasiecznego "Jamno" prowadzonego przez Panią Sabinę Pożarlik. Odwiedzający mogli skosztować miodów różnego gatunku, np. leśnego, lipowego, gryczanego, poznać ich właściwości i zastosowanie. Elementami dekoracyjnymi stoiska było rękodzieło w postaci wyrobów szydełkowych pań z koła robótek ręcznych "Dziergawki" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach.

Osoby odwiedzające Targi , w tym nasze stoisko mogły zapoznać sie z bogatą propozycją wypoczynku na wsi, poznać smaki lokalnych wyrobów, kulturę, tradycje i obrzędy wiejskie. Galeria zdjęć

 
ZAPROSZENIE NA TARGI - ŻYJ ZDROWO
Wpisany przez Halina Pruciak   

alt

altOferta handlowa.


Regulamin uczestnictwa, karta zgłoszeniowa.


http://www.riph.czest.pl/aktualnosci/596-zyj-zdrowo-czestochowo-czestochowska-impreza-wystawienniczo-targowa

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 92

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności