Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWczoraj120
mod_vvisit_counterW tym tygodniu203
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu654
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2951
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4610
mod_vvisit_counterWszystkich722165

Projekt KEEP SWINING!SZKOLENIE- JELEŚNIA 9-11 CZERWCA 2016 R
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2016 14:39

W dniach 9-11 czerwca 2016 r. grupa osób z Rady, Zarządu, Komisji Rewizyjnej i pracowników biura Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” uczestniczyła w szkoleniu wyjazdowym w miejscowości Jeleśnia położonej w województwie śląskim, w powiecie żywieckim.

Szkolenie odbyło się w hotelu VESTA. Przeprowadziła je Dyrektor biura- Edyta Bauć.


Celem szkolenia było przygotowanie członków Rady i pracowników biura do sprawnego wdrażanie LSR. Pierwszego dnia omawiano ogólne zagadnienia dotyczące wdrażania LSR tj. zakresy rozporządzenia „Wparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego”, rodzaje projektów. Uczestnicy w praktyce wykorzystywali nabytą wiedzę, rozwiązując zadania grupowe i indywidualne np. wybierając do dofinansowania zadania wśród podanej grupy wniosków projektu grantowego Kultywowanie lokalnych tradycji i historii, uwzględniając spełnianie przez nie warunków rozporządzenia i LSR.


W drugim i trzecim dniu omawiano procedury oceny i wyboru grantobiorców, projektów konkursowych i własnych oraz wzory dokumentów towarzyszące tym procedurom zatwierdzone dla LGD „Razem na wyżyny”.

Na konkretnych przykładach omawiano i analizowano kryteria wyboru, karty zgodności operacji.

Pani Dyrektor w celu utrwalenia wiadomości oraz zintegrowania uczestników szkolenia przygotowała wiele ciekawych ćwiczeń, podczas których pojawiało się mnóstwo uwag, wątpliwości, zapytań i spotrzeżeń.

Całe szkolenie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności mieli okazję zobaczyć wielowiekową historię Jeleśni „zamkniętą” w Starej Karczmie- jednej z ostatnich oryginalnych karczm w tej części Europy usytuowanej przy starym szlaku handlowym prowadzącym z Żywca na Słowację.

Na zakończenie pobytu można było zdobyć szczyt góry Żar i podziwiać urokliwą panoramę Kotliny Żywieckiej z Jeziorem Żywieckim.


Autor Justyna Renszmit- Luks

Galeria zdjęć

 

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności