Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj86
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu226
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu627
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4321
mod_vvisit_counterWszystkich730854

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
SZKOLENIE- JELEŚNIA 9-11 CZERWCA 2016 R
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2016 14:39

W dniach 9-11 czerwca 2016 r. grupa osób z Rady, Zarządu, Komisji Rewizyjnej i pracowników biura Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” uczestniczyła w szkoleniu wyjazdowym w miejscowości Jeleśnia położonej w województwie śląskim, w powiecie żywieckim.

Szkolenie odbyło się w hotelu VESTA. Przeprowadziła je Dyrektor biura- Edyta Bauć.


Celem szkolenia było przygotowanie członków Rady i pracowników biura do sprawnego wdrażanie LSR. Pierwszego dnia omawiano ogólne zagadnienia dotyczące wdrażania LSR tj. zakresy rozporządzenia „Wparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego”, rodzaje projektów. Uczestnicy w praktyce wykorzystywali nabytą wiedzę, rozwiązując zadania grupowe i indywidualne np. wybierając do dofinansowania zadania wśród podanej grupy wniosków projektu grantowego Kultywowanie lokalnych tradycji i historii, uwzględniając spełnianie przez nie warunków rozporządzenia i LSR.

Więcej…
 
PIERWSZE SZKOLENIE ZA NAMI...
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2016 09:16

Szkolenia to obowiązkowy element wdrażania naszej nowej strategii na lata 2016 - 2023. W dniu 4 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" w Mykanowie odbyło się pierwsze z nich dla Rady i pracowników Stowarzyszenia. Uczestniczyli w nim również członkowie Zarządu. Szkolenie przeprowadziła Dyrektor biura - Edyta Bauć.

Z racji, iż w składzie Rady znajdują się nowe osoby, tematyka szkolenia obejmowała m.in. przedstawienie genezy programu LEADER, cechy tego programu oraz etapy jego rozwoju w Europie i w Polsce. Kolejnym elementem było przedstawienie informacji na temat wyboru strategii do realizacji w ramach PROW 2014-2020 w Polsce i województwie śląskim i co najbardziej nas dotyczy Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". Podczas szkolenia, na podstawie umowy o warunkach i sposobie realizacji LSR, omówione zostały zobowiązania LGD oraz Urzędu Marszałkowskiego oraz zasady jakie będą obowiązywały podczas wdrażania naszej LSR. Przybliżono również cele, wskaźniki, budżet oraz plan wdrażania LSR. Informacje przekazane podczas szkolenia z pewnością będą dla uczestników stanowiły podstawę do dalszego zdobywania wiedzy związanej z wdrażaniem strategii na terenie Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". 

 
SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW RADY STOWARZYSZENIA "RAZEM NA WYŻYNY"
Wpisany przez Halina Pruciak   
Środa, 01 Czerwiec 2016 11:14

Informujemy, iż w czerwcu odbędą się szkolenia dla Rady i pracowników biura. Pierwsze z nich to szkolenie stacjonarne, które odbędzie sie w dniu 4 czerwca 2016 r (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia w Mykanowie. Kolejne - szkolenie wyjazdowe, odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2016 r.

 

 
DOKUMENTY DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWEJ LSR
Wpisany przez Halina Pruciak   
Środa, 01 Czerwiec 2016 10:34

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą nową strategią, która będzie wdrażana na terenie Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" w latach 2016-2023 oraz innymi dokumentami dotyczacymi wdrażania LSR, które są dostępne na naszej stronie w zakładce PROW 2014-2020 - Dokumenty.

 
UMOWA NA WDRAŻANIE LSR PODPISANA
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 16 Maj 2016 13:06

We wtorek, 10 maja 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach miało miejsce uroczyste podpisanie umów o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność z Lokalnymi Grupami Działania. Ze strony Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" umowę podpisali Prezes - Jolanta Brzozowska - Ciura i Skarbnik - Daniel Wieczorek, z ramienia Urzędu Marszałkowskiego - wicemarszałek - Stanisław Dąbrowa. Tym samym rozpoczynamy wdrażanie srodków przeznaczonych na realizacje naszej strategii, a potencjalnych beneficjentów zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będą umieszczane bieżące informacje oraz do korzystania z doradztwa w biurze stowarzyszenia. Zapraszamy.

Galeria zdjęć

Więcej informacji 
ZMIANA SIEDZIBY STOWARZYSZENIA
Wpisany przez Halina Pruciak   
Środa, 11 Maj 2016 08:04

Informujemy, iż biuro Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" zostało przeniesione

do lokalu w Mykanowie przy ul. Cichej 72 (dawna siedziba Straży Gminnej)

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 11

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności