Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj69
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu209
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu610
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4321
mod_vvisit_counterWszystkich730837

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
WYBORY ZARZĄDU I KOMISJI REWIZYJNEJ ZA NAMI
Wpisany przez Edyta Bauć   
Wtorek, 10 Maj 2016 11:54

W dniu 09.05.2016 w sali Przyjęć Okolicznościowych VIGO w Kościelcu odbyło się Sprawozdawczo- Wyborcze Zebranie członków Stowarzyszenia”Razem na wyżyny” (Galeria zdjęć). Podczas  zebrania dokonano wyboru nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Zostały zatwierdzone sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Skarbnika w 2015 roku oraz udzielono absolutorium Zarządowi za mijający rok.

Następnie głos zabrała Wójt Gminy Dąbrowa Zielona - Maria Włodarczyk, która jako przedstawiciel gminy podziękowała za dotychczasową współpracę i pogratulowała ustępującemu Zarządowi sprawnego i skutecznego kierowania pracami Stowarzyszenia.

Dyrektor Biura Edyta Bauć przedstawiła zmiany w Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, które zostały zatwierdzono jednogłośnie.

Więcej…
 
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Wpisany przez Edyta Bauć   
Niedziela, 24 Kwiecień 2016 12:15

Konkurs na wybór lokalnych grup działania do realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, został rozstrzygnięty 19 kwietnia 2016 roku poprzez zatwierdzenie listy ocenionych LSR przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Miło nam Państwa poinformować, iż Stowarzyszenie "Razem na wyżyny" i pozostałę 13 LGD naszego województwa, które wystartowały w konkursie, zostały ocenione pozytywnie i wybrane do realizacji swoich strategii. Zachęcamy do zapoznania się z listą rankingową, w której wskazane zostały kwoty i liczba otrzymanych w ocenie punktów (pobierz).

W maju zaplanowano podpisanie umów pomiędzy LGD a Zarządem Województwa.

Wkrótce będziemy Państwa informować o terminach naborów wniosków, a także o spotkaniach informacyjno- szkoleniowych dla potencjalnych beneficjentów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w proces opracowania strategii i pomagają nam w naszych działaniach. Zachęcamy do dalszej współpracy i korzystania z nowych możliwości jakie daje nam program Leader w nowej perspektywie 2014-2020.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony.

 
SPOTKANIE LGD W ZŁOTYM POTOKU
Wpisany przez Edyta Bauć   
Wtorek, 19 Kwiecień 2016 09:43

15 kwietnia spotkaliśmy się z naszymi sąsiednimi LGD Partnerstwem Północnej Jury i Bractwem Kuźnic. Spotkanie odbyło się w w siedzibie PPJ w Złotym Potoku i wzięli w nim udział prezesi i pracownicy biur. Tematów było wiele, począwszy od naborów wniosków, które już wkrótce zostaną uruchomione dla mieszkańców i firm z terenów LGD-ów, procedury związane z oceną i wyborem projektów aż do zadań z aktywizacji i funkcjonowania LGD. Świadcząc doradztwo w biurach LGD pojawia się z Państwa strony coraz więcej pytań, na które staraliśmy się znaleźć odpowiedzi.

Spotkania takie są doskonałą okazją do wymiany informacji, a także doświadczeń jakie zdobyliśmy działając jako LGD-y od 10 lat i wdrażając środki unijne na rozwój obszarów wiejskich.

Galeria zdjęć

 
SPOTKANIE Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI
Wpisany przez Halina Pruciak   
Czwartek, 07 Kwiecień 2016 10:33

Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie (JOWES) we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mykanowie i Stowarzyszeniem "Razem na wyżyny" byli organizatorami spotkania dla organizacji pozarządowych, które odbyło się 15 marca 2016 r. w GOK Mykanów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu całej LGD "Razem na wyżyny". Podczas spotkania pracownicy JOWES zaprezentowali ofertę swojego ośrodka oraz przedstawili możliwości rozwoju organizacji pozarządowych, m.in.  w zakresie budowania partnerstw, prowadzenia działalności gospodarczej przez organizacje, marketingu w organizacjach pozarządowych.

Więcej…
 
WYJAZD NA TARGI DO KIELC
Wpisany przez Halina Pruciak   
Piątek, 01 Kwiecień 2016 07:03

Zapraszamy rolników oraz wszystkich zainteresowanych na wspólny, autokarowy wyjazd na Targi do Kielc, który odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2016 r. (sobota).

Podczas jednodniowego wyjazdu jego uczestnicy będą mogli zapoznać się z wystawami prezentowanymi w ramach:

- XXIII Targów Ogrodniczych i Działkowych OGRÓD i TY (edycja wiosenna) – nowe sadzonki, ciekawe aranżacje, najnowsze trendy w ogrodnictwie.

- XXIII Ogólnopolskich Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM – pełna oferta firm budowlanych, najnowsze trendy w budownictwie, wyposażeniu i wystroju wnętrz, fachowe porady architektów

- VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL - najbarwniejsze targi w Polsce – jedyna tego rodzaju impreza wystawiennicza w Polsce ukierunkowana na promocję turystyki wiejskiej i agroturystyki, wystawa odbędzie się w wyjątkowym akompaniamencie zespołów folkowych oraz przysmaków kuchni tradycyjnej z każdego zakątka Polski.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w terminie do dnia 7 kwietnia 2016 r.

(należy podać numer pesel - konieczne do ubezpieczenia).

Koszt wyjazdu – 10 zł od osoby w tym: transport i ubezpieczenie).

Bilety wstępu na Targi we własnym zakresie.

Zbiórka uczestników na placu pod kościołem w Mykanowie o godz. 7.15

Pobyt na Targach w godz. 10.00 – 17.00.

Powrót do Mykanowa około godz. 19.00.

Organizatorem wyjazdu jest Urząd Gminy w Mykanowie oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Bliższe informacje i zapisy w Urzędzie Gminy, pok nr 1 (rolnictwo).

Osoby do kontaktu:

- Adam Wochal tel. 34 3288019 w.33, kom. 693 542 216.

- Olga Susek tel. 515 275 898

 

 
ZAPROSZENIE NA DEBATY MŁODZIEŻOWE
Wpisany przez Halina Pruciak   
Wtorek, 15 Marzec 2016 11:03

Instytut Współpracy Regionalnej i Akademia im.Jana Długosza w Czestochowie zapraszają studentów i uczniów szkół średnich do wzicia udziału w cyklu debat pt. " Aktywny udział młodzieży w planowaniu rozwoju gminy". Debaty będą odbywać się w Częstochowie od 21 marca 2016r. Szczegóły w załączniku.

alt Debaty młodzieżowe 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 11

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności