Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj72
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu212
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu613
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4321
mod_vvisit_counterWszystkich730840

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
MOŻLIWOŚCI ROZWOJU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Wpisany przez Edyta Bauć   
Piątek, 04 Marzec 2016 11:45

Stowarzyszenie "Razem na wyżyny" serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, liderów lokalnych i osoby angażujące się w życie społeczne ze wszystkich gmin LGD, na spotkanie "Możliwości rozwoju organizacji pozarządowych".

alt

 
POSIEDZENIE NOWEJ RADY
Wpisany przez Edyta Bauć   
Środa, 24 Luty 2016 07:32

19 lutego 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" powołanej 17 grudnia ubiegłego roku. Obecna Rada liczy 12 osób, w tym 7 kobiet. Wśród przedstawicieli 6 gmin naszego LGD 3 osoby reprezentują sektor publiczny, 4 sektor gospodarczy, 1 osoba sektor społeczny i 4 osoby mieszkańców. Połowa członków Rady to osoby, które w poprzedniej kadencji również pełniły tę funkcję, pozostałe osoby zasiadają w organach LGD po raz pierwszy. Stąd pierwsze spotanie było okazją do poznania swoich współpracowników na najbliższe cztery lata działalności w Radzie.

Ponadto przedstawiony został zakres kompetencji, obowiązki i zobowiązania członków, podstawy prawne. Uczestnicy spotkania ustalili zasady pracy Rady tj. dni organizacji posiedzeń, zasady współpracy, wstępne terminy szkoleń. Pojawiły się pierwsze pytania o rozwiązania proceduralne przy ocenie i wyborze wniosków, odpowiedzialności za podjęte decyzje, dyskutowano również o doświadczeniach z poprzedniego okresu programowania.

W najbliższym czasie członkowie Rady będą zdobywać wiedzę, aby odpowiedzialnie pełnić funkcje członków Rady. Życzymy im odpowiedzialnych i trafnych wyborów.

Skład Rady Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" kadencji 2015-2019

1. Monika Tarczyńska- przewodnicząca

2. Krzysztof Wójcik - I zastępca

3. Karina Synowiec - II zastępca

4. Czesław Sakaus - sekretarz

5. Paulina Boborowska

6. Magdalena Budzyńska

7. Bożena Cieślik

8. Izabela Pietrzak

9. Romana Powroźnik

10. Mariusz Dobrakowski

11. Mirosław Ślęzak

12. Józef Wąsikiewicz

 
WNIOSEK O WYBÓR LSR ZŁOŻONY
Wpisany przez Halina Pruciak   
Środa, 30 Grudzień 2015 09:32

Szanowni Państwo.

Informujemy, iz w dniu 29 grudnia 2015 r w Urzedzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego został złożony wniosek o wybór LSR do realizacji w latach 2016 - 2023 wraz z najważniejszym dokumentem Strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". Stworzenie strategii było poprzedzone licznymi konsultacjami, spotkaniami z mieszkancami naszego terenu, które odbywały się w przeciągu kilku ostatnich miesięcy, a zebrane uwagi i opinie pozwoliły na opracowanie dokumentu odpowiadajacego na potrzeby naszych lokalnych społeczności.W tym miejscu pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w opracowaniu naszej strategii i życzyć nam wszystkim, abyśmy mieli możliwość jej realizacji, a przez to kolejnych pozytywnych zmian na terenie dzialania LGD "Razem na wyżyny".  

 
INFORMACJA
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2015 15:53

Informujemy, iż punkt konsultacyjny dla mieszkańców Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" w najbliższy czwartek 24 grudnia 2015 r. będzie nieczynny. Zapraszamy w poniedziałek 28 grudnia w godz. 8:00 - 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 
STRATEGIA ROZWOJU LOKALNEGO NA LATA 2015-2023 ZATWIERDZONA
Wpisany przez Edyta Bauć   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2015 08:41

W dniu 17 grudnia 2015 r. na świątecznym, Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków W Dąbrowie Zielonej, jednogłośnie zatwierdzono lokalną strategię rozwoju kierowanego przez społeczność na lata 2015-2023. Prace nad strategią trwały od maja 2015 do 17 grudnia, a w całym procesie budowania i konsultacji LSR wzięło udział ponad 400 osób. Pani Prezes podziękowała wszystkim uczestnikom Zespołu LSR, który koordynował prace i jest autorem strategii oraz wręczyła drobne upominki.
Oprócz strategii przyjęto także 10 innych uchwał związanych z działalnością LGD w nowym okresie programowania PROW 2014-2020 m.in odwołanie dotychczasowej Radu i wybory nowej Rady, wybory uzupełniające do Zarządu, zmiany w Regulaminie Rady i Zarządu. Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania zasiedli do uroczystej kolacji wigilijnej, będącej miłym zwieńczeniem pracy członków Stowarzyszenia.

Zdjęcia

 
KONSULTACJE PROJEKTU STRATEGII
Wpisany przez Edyta Bauć   
Środa, 16 Grudzień 2015 00:00

Wielkimi krokami zbliża się koniec prac nad strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2015-2023. W gminach LGD odbyły się spotkania, na których konsultowano projekt strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Była to już ostatnia szansa na zgłoszenie swoich uwag do LSR. W spotkaniach udział wzięło 93 osoby. Podczas spotkań pracownicy biura spisywali wszystkie uwagi uczestników, które najczęściej dotyczyły kryteriów wyboru i warunków niezbędnych do spełnienia w poszczególnych przedsięwzięciach. Uwagi zostaną przedstawione do uwzględnienia bądź odrzucenia na spotkaniu zarządu, a 17 grudnia LSR w ostatecznym kształcie zostanie przedstawiona do zatwierdzenia na Walnym Zebraniu Członków.

Zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 11

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności