Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu215
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu616
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4321
mod_vvisit_counterWszystkich730843

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
KONSULTACJE GMINNE LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU
Wpisany przez Halina Pruciak   
Czwartek, 03 Grudzień 2015 08:42


alt

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych, przedsiębiorców, lokalnych działaczy i liderów, a także mieszkańców gmin LGD na konsultacje projektu Lokalnej Strategii Rozwoju. Jest to ostatnia szansa na wnoszenie swoich uwag oraz sugestii przed ostatecznym zatwierdzeniem strategii przez Walne Zebranie. Będziemy czekać na Państwa w następujących terminach:

  • 10 grudnia – Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie ul. Gen. J. Filipowicza 5 , godz. 17:00
  • 11 grudnia – Sala Sesyjna Urzędu Gminy w Kruszynie ul. Kmicica 5, godz. 17:00
  • 11 grudnia – Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie ul Samorzadowa 1a, godz. 16:00
  • 14 grudnia – Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach ul Mickiewicza 7, godz. 18:00
  • 14 grudnia – Sala Sesyjna Urzędu Gminy w Kłomnicach ul. Strażacka 20, godz. 17:00
  • 14 grudnia – Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej Plac Kosciuszki 30, godz. 16:00

Liczymy na Państwa obecność.


 
SPOTKANIE ZESPOŁU LSR
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 30 Listopad 2015 11:17

W dniu 23 listopada 2015, odbyło się ostatnie już spotkanie Zespołu do spraw opracowywania strategii rozwoju Stowarzyszenia "Razem na wyżyny", w którym udział wzięło 28 osób. Spotkanie miało charakter podsumowujący i prezentujący projekt strategii na lata 2015 – 2023, nad którą pracowaliśmy odmaja bieżącego roku. Te siedem miesięcy spotkań, analiz, konsultacji, badań potrzeb i oczekiwań mieszkańców oraz przedsiębiorców z sześciu gmin, przyniosło oczekiwane rezultaty w postaci niemal gotowej już strategii. Na początku spotkania p. Paweł Walczyszyn zaprezentował propozycje przedsięwzięć, a członkowie Zespołu zgłaszali swoje uwagi i wątpliwości w odniesieniu do przedstawionych działań, zarówno jeśli chodzi o projekty grantowe jak i te służące powstawaniu i rozwojowi przedsiębiorczości, naniesiono także kilka poprawek w niektórych z nich. Przanalizowano wspólnie uwagi zebrane podczas dyżuru pracowników biura LGD w poszczególnych gminach.

LSR będzie jeszcze konsultowany na otwartych spotkaniach w gminach LGD "Razem na wyżyny" na początku grudnia. Dokładne terminy konsultacji podamy wkrótce.

Po spotkaniu odbył się wywiad z członkami zespołu, które złosiły swój akces do udziału.


Więcej…
 
DYŻUR PRACOWNIKA LGD W GMINACH
Wpisany przez Halina Pruciak   
Poniedziałek, 30 Listopad 2015 11:17

W dniach 19 i 20 listopada 2015 r w gminach partnerskich Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" dyżurował w wyznaczonych godznach pracownik biura, dzięki czemy mieszkańcy danego terenu mogli skonsultować wyniki dotychczasowych prac i ustaleń nad strategią i wnieśc swoje poprawki i propozycje zmian. Na konsultacjach pojawiło się wielu przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem środków, pytali oni jakie działania uwzględniono w LSR i na jakie zakresy można pozyskać środki, jakie są kryteria wyboru i proponowali co można by w nich poprawić. Uczestników konsultacji pracownicy pytali również o najefektywniejsze metody komunikacji pomiędzy LGD a poszczególnymi grupami społecznymi np. przedsiębiorcami, instytucjami, grupami nieformalnymi. Konsultacje te przyniosły kolejne uwagi do LGD, które były przeanalizowane na Zespole LSR.  Prowadzący konsultacje starali się również zdobyć informację co mieszkańcy sądzą nt. propozycji prowadzenia monitoringu i ewaluacji LSR.

 
KONSULTACJE SPOŁECZNE
Wpisany przez Edyta Bauć   
Wtorek, 10 Listopad 2015 10:42


Serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru LGD „Razem na wyżyny” na konsultacje dotyczące opracowywanej Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2015-2023.

Podczas konsultacji pracownik biura LGD będzie odpowiadał na Państwa pytania związane z możliwościami rozwoju obszaru gmin Kruszyna, Kłomnice, Miedźno, Dąbrowa Zielona, Mykanów, Rędziny pod kątem społecznym, gospodarczym, kulturalno-rozrywkowym w odniesieniu do opracowywanej obecnie strategii.

W szczególności chcielibyśmy zebrać od Państwa opinie dot. Zaplanowanych celów i wskaźników oraz planu działań, Opracowywanych zasad wyboru operacji i ustalania kryteriów wyboru, Monitorowania i ewaluacji oraz Planu komunikacyjnego ze społecznością lokalną.

Konsultacje będą prowadzone w następujących terminach i miejscach:Dzień konsultacji

Godziny konsultacji

Miejsce konsultacji

GMINA DĄBROWA ZIELONA

19.11.2015

9.00 – 11.00

Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej Plac Kościuszki 30

GMINA KŁOMNICE

19.11.2015

11.30 – 13.30

Urząd Gminy w Kłomnicach ul. Strażacka 20 pok 2

GMINA KRUSZYNA

19.11.2015

13.45– 15.45

Urząd Gminy w Kruszynie ul. Kmicica 5, sala sesyjna

GMINA MIEDŹNO

19.11.2015

9.00 – 11.00

Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie ul. Filipowicza 5

GMINA RĘDZINY

19.11.2015

12.00. – 14.00

Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach ul. Mickiewicza 7

GMINA MYKANÓW

20.11.2015

11.00 -13.00

Biuro Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” ul. Cicha 74, 42- 233 Mykanów

 
KONSULTACJE PLANU MONITORINGU I EWALUACJI LGD
Wpisany przez Halina Pruciak   
Czwartek, 05 Listopad 2015 14:20


alt

Zwracamy sie z prośbą o zgłaszanie uwag do Planu monitoringu i ewaluacji LGD Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". Plan jest elementem do tworzonej właśnie strategii naszej LGD.

Poniżej zamieszczono Plan monitoringu i ewaluacji LGD oraz formularz uwag, na którym należy wprowadzać swoje uwagi, spostrzeżenia i uzupełnienia  Na formularze czekamy do 10 listopada.

Plan monitoringu i ewaluacji LGD

Formularz uwag

 
METODY KOMUNIKACJI ZE SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ
Wpisany przez Halina Pruciak   
Środa, 04 Listopad 2015 12:34


alt

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wskazanie kluczowych zdaniem Państwa metod komunikacji ze społecznością lokalną podczas realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. W tym celu prosimy o wybór spośród podanych propozycji 5 metod komunikacji na każdym etapie związanym z wdrażaniem LSR. Plik należy pobrać, a następnie po dokonaniu wyboru poprzez wstawienie w odpowiednim polu znaku „x”, odesłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczyć osobiście do biura Stowarzyszenia w Mykanowie przy ul. Cichej 74. Termin nadsyłania upływa 10 listopada.

altPropozycje metod komunikacji z lokalną społecznością.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 11

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności