Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj85
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu225
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu626
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4321
mod_vvisit_counterWszystkich730853

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
KONSULTACJE SPOŁECZNE ANALIZY SWOT
Wpisany przez Edyta Bauć   
Środa, 28 Październik 2015 13:04

Prosimy o zgłaszanie uwag do ANALIZY SWOT Stowarzyszenia "Razem na wyżyny", czyli mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń naszego obszaru. Analiza jest podstawą do zbudowania strategii i z danych w niej przedstawionych będą wynikać cele strategii, na które zostanie przeznaczony budżet LSR.

Poniżej zamieszczono formularz uwag, na których należy wprowadzać swoje spostrzeżenia i uzupełnienia do ANALIZY. Na formularze czekamy do 5 listopada.


       alt         ANALIZA SWOT


        alt         FORMULARZ ZGŁASZANIA UWAG- pdf         alt        FORMULARZ ZGŁASZANIA UWAG - wersja edytowalna

 
ZAPROSZENIE NA WYWIAD Z ZESPOŁEM LSR
Wpisany przez Halina Pruciak   
Piątek, 23 Październik 2015 08:35

altSerdecznie zapraszamy członków zespołu ds. opracowania do udziału w wywiadzie dotyczącym naszej nowej LSR na lata 2015 -2013. Wywiad odbędzie się 23 listopada 2015 r o godz. 17:30 w sali sesyjnej Urzedu Gminy w Kłomnicach. Prosimy o zgłaszanie się telefonicznie bądź osobiście w biurze Stowarzyszenia do dnia 30 listopada 2015 r.

 
SPOTKANIE ZESPOŁU LSR
Wpisany przez Edyta Bauć   
Środa, 14 Październik 2015 11:00

Poniedziałek 12 października, to kolejny efektywny dzień przybliżajacy nas do opracowania startegii. Po przeprowadzonych w tym dniu wywiadach z młodzieżą gimnazjalną oraz przedstawicielami sektora kultury w sprawie opracowywania lokalnej strategii rozwoju, przyszedł czas na spotkanie Zespołu. Przeanalizowanie dotychczasowych spotkań, konsultacji pozwoliło na wyznaczenie celu głównego strategii oraz celów szczegółowych. Kolejnym zadaniem zespołu było wyznaczenie wskaźników (rezultatu i produktu), a także wskazanie grup docelowych i grup defaworyzowanych, w poszczególnych przedsięwzięciach.   Duża ilość fiszek projektowych, które napłynęły do nas od beneficjentów, ukierunkowała Zespół głównie na projekty grantowe, które prawdopodobnie będą realizowane w wielu zakresach tematycznych. Zaproponowane zostały kryteria wyboru projektów w odniesieniu do przedsiębiorców i projektów grantowych. W dyskusji pojawiły się głosy, że każde przedsięwzięcie jest inne, dlatego kryteria wyboru powinny być dopasowane i odrębne dla każdego przedsięwzięcia.

Kolejne spotkanie Zespołu, które będzie już jednym z ostatnich, nada końcową formę strategii.
Autor Grzegorz Seweryn

Zdjęcia

 
KULTURA W LSR
Wpisany przez Edyta Bauć   
Środa, 14 Październik 2015 09:18

Po warsztatach z młodzieżą gimnazjalną przyszedł czas na wywiad z przedstawicielami instytucji kulturowych. W sali konferencyjnej Aeroklubu Częstochowskiego - Lotniska Rudniki zebrali się pracownicy GOK-ów oraz bibliotek gminnych. Mając na uwadze wpływ, jaki na rozwój społeczności ma działalność kulturalna, dyskutowano nad sposobami podniesienia aktywności i integracji mieszkańców z terenu naszego LGD. Pomysły, które pojawiły się w trakcie spotkania, dotyczyły przede wszystkim organizacji atrakcyjnych zajęć oraz warsztatów dla mieszkańców w każdej grupie wiekowej, prowadzonych przez ludzi z pasją, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie. Nie zabrakło także propozycji przedsięwzięć inwestycyjnych, związanych np. z rozbudową biblioteki i stworzeniem czytelni. Jednak kwestią, która pojawia się najczęściej podczas spotkań, jest problem małej integracji nie tylko między mieszkańcami, ale także między pracownikami instytucji z poszczególnych gmin. Dlatego to na projekty przewidujące zwiększenie współpracy między ludźmi, a nie inwestycyjne, zostanie położony większy nacisk w tworzonej właśnie Lokalnej Strategii Rozwoju. Na takie zapotrzebowanie wskazują również fiszki projektowe, które składaliście Państwo do naszego biura, a które w dużej mierze dotyczyły właśnie przedsięwzięć mających na celu szeroko rozumianą aktywizację lokalnej społeczności.
Autor: Agata Puszek

Zdjęcia

 
GŁOS MŁODZIEŻY
Wpisany przez Edyta Bauć   
Środa, 14 Październik 2015 09:12

12 października 2015 odbył się wywiad z młodzieżą gimnazjalną. Na spotkanie na terenie Lotniska Rudniki zostały zaproszone po 2-3 osoby z każdej z gmin z terenu LGD „Razem na wyżyny”. Młodzież miała za zadanie przedstawić swoją gminę przez pryzmat tego, co jest w niej najlepsze i z czym kojarzą ją najbardziej. Propozycje przedstawione na kartkach były bardzo różne, jednak najczęściej pojawiały się instytucje kultury oraz obiekty sportowe. Na tych samych kartkach uczestnicy mieli dorysować to, czego w ich gminie brakuje. Tutaj młodzież najczęściej podawała ścieżki rowerowe oraz miejsca spotkań. Ostatnim zadaniem, które podzielona na zespoły grupa miała wykonać, było narysowanie tego, co sprawiłoby, że za 10 lat nadal będą mieszkańcami swojej gminy. Młodzież podeszła do zadania całkiem poważnie, wskazując przede wszystkim miejsca pracy oraz mieszkania, w których mogliby prowadzić samodzielne życie. Dlatego tworząc nową Lokalną Strategię Rozwoju nie sposób nie wziąć pod uwagę głosu młodych ludzi, którzy za kilka lat będą tworzyć trzon lokalnej społeczności. Przeprowadzone warsztaty są dla nas bardzo cenną wskazówką, na co w nowym okresie programowania powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i jakie cele powinny nam przyświecać podczas tworzenia LSR.
Autor: Agata Puszek

Zdjęcia

 
DZIĘKUJEMY ZA FISZKI PROJEKTOWE
Wpisany przez Edyta Bauć   
Czwartek, 01 Październik 2015 07:16

Do 30 września prowadziliśmy nabór fiszek projektowych do startegii Stowarzyszenia "Razem na wyżyny". Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone przez Państwa propozycje. Będą one uwzględnione przy projektowaniu celów i przedsięwzięć w strategii oraz zakresów tematycznych i środków finansowych na projekty parasolowe, projekty dotyczące rozwoju przedsiębiorczości oraz "pozostałe".

Sukcesywnie będziemy się kontaktować z autorami fiszek, aby skonsultować te pomysły.

Jeśli mają Państwo inne propozycje serdecznie zapraszamy do biura Stowarzyszenia w Mykanowie, gdzie można skonsultować je z pracownikami. Każdy pomysł na rozwój naszego terenu jest bardzo cenny.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 11

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności