Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.1 „Wsparcie przygotowawcze”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

QUEST


Lokalna Strategia Rozwoju


Aktualnie oglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj63
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu203
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu604
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4321
mod_vvisit_counterWszystkich730831

Projekt KEEP SWINING!Aktualności
SPOTKANIE NGO I RADNYCH W KRUSZYNIE
Wpisany przez Edyta Bauć   
Czwartek, 01 Październik 2015 07:13

W dniu 28 września na zaproszenie Wójt Gminy Jadwigi Zawadzkiej Edyta Bauć z biura Stowarzyszenia "Razem na wyżyny" spotkała się z organizacjami, radnymi i przedstawicielami Gminy Kruszyna, aby przedstawić możliwości realizacji projektów w ramach LSR-u i skonsultować propozycje jakie już pojawiły się w planach. Zachęcała organizacje, aby aktywnie zaczęły działać, realizując projekty odpowiadające na potrzeby mieszkańców swoich miejscowości, a radnych aby wsparły NGO w tych działaniach poprzez stworzenie funduszu pożyczkowego.

Jesli potrzebują Państwo takich konsultacji w swoich organizacjach lub miejscowściach i chceiliby Państwo zorganizować spotkanie w swojej miejscowści to prosimy o kontakt z biurem 34 374 00 01. Chętnie weźmiemy udział w takim spotkaniu i wyjaśnimy wszystkie problemy.

 
ZMIANA TERMINU SPOTKANIA ZESPOŁU ds. LSR
Wpisany przez Edyta Bauć   
Piątek, 25 Wrzesień 2015 11:42

Informujemy, iż spotkanie Zespołu ds. LSR zaplanowane na 29 września 2015 zostało odwołane. Odbędzie się ono 12 października. Godzina i miejsce zostanie podane w późniejszym terminie.

 
WŁĄCZENIE SPOŁECZNE - KONSULTACJE
Wpisany przez Edyta Bauć   
Piątek, 25 Wrzesień 2015 10:17

22 września 2015 r. był dniem spotkań z przedstawicielami różnych grup mieszkańców. W godzinach dopołudniowych w siedzibie GOPS-u w Zdrowej, spotkali się kierownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z Dąbrowy Zielonej, Kłomnic, Kruszyny, Miedźna, Mykanowa i Rędzin, przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu LGD, zajmujących się tematyką włączenia społecznego oraz przedstawiciele Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Częstochowy. Spotkanie było prowadzone w formie dyskusji nt. realnych potrzeb, szans i możliwości realizacji zadań z wykorzystaniem środków unijnych w zakresie właczenia społecznego.
Dyskusja pokazała wiele problemów: m.in znikoma działalność organizacji pozarządowych i grup w zakresie ekonomii społecznej na obszarze LGD w porówaniu do pobliskiego miasta Częstochowy, trudności z dotarciem do osób zagrożonych i wykluczonych społecznie, niska świadomość w społeczeństwie ważności problemu i konieczność zmiany mentalności mieszkańców wsi.

Więcej…
 
KONSULTACJE Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI
Wpisany przez Edyta Bauć   
Piątek, 25 Wrzesień 2015 08:40

22 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach, odbyło się kolejne spotkanie dotyczące opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2015 – 2023, tym razem do rozmowy zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pozarządowych. Frekwencja dopisała, a osoby które przybyły reprezentowały m.in. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe i OSP.
Spotkanie moderował p. Paweł Walczyszyn, który przedstawił pierwsze propozycje celów i przedsięwzięć strategii, wynikających z dotychczasowych konsultacji, dyskusji, spotkań Zespołu ds. LSR i ankiet. Dotyczą one rozwoju przedsiębiorczości i atrakcyjnych miejsc pracy oraz integracji i aktywizacji społeczności lokalnej. Następnie zaprosił obecnych do dyskusji. Najwięcej czasu poświęcono propozycjom projektów grantowych i ich zakresom tematycznym, do których uczestnicy zgłaszali swoje koncepcje zadań (grantów). Podawano również swoje pomysły na projekty grantowe.


Więcej…
 
SPOTKANIE ZESPOŁU DS. LSR
Wpisany przez Edyta Bauć   
Piątek, 25 Wrzesień 2015 08:24

Wtorek 22 września okazał się bardzo pracowitym i obfitującym w pomysły dniem. Stało się tak m.in. za sprawą kolejnego spotkania zespołu ds. opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023. Po wielu przeprowadzonych analizach SWOT, czyli słabych i mocnych stron naszego obszaru oraz pojawiających się szansach i zagrożeniach, przeanalizowaniu licznych ankiet i przeprowadzeniu wielu dyskusji zespół mógł popracować nad konkretnymi celami, jakie Lokalna Strategia Rozwoju powinna zawierać. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach podzielony na grupy zespół wypracowywał metody realizacji pomysłów na zwiększenie przedsiębiorczości oraz aktywizacji i integracji społeczności z terenu LGD. Wszystko jednak zależy od Państwa zaangażowania, dlatego przypominamy, że już tylko tydzień pozostał do końca nadsyłania do nas fiszek projektowych, w których dzielicie się Państwo swoimi pomysłami na projekty, do czego gorąco zachęcamy.
Autor: Agata Puszek

Galeria zdjęć

 
Spotkanie z organizacjami pozarządowymi
Wpisany przez Halina Pruciak   
Piątek, 18 Wrzesień 2015 07:13

Szanowni Państwo
Stowarzyszenie jest obecnie w trakcie tworzenia Lokalnej strategii Rozwoju na lata 2015-2023. Cele i przedsięwzięcia, które znajdą się w strategii będą realizowane przez mieszkańców, organizacje, instytucje z naszego terenu działania.
W związku z tym zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w spotkaniu, które będzie dotyczyło ustalenia rodzajów przedsięwzięć możliwych do realizacji przez Wasze organizacje.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 11

Ważne informacje

UWAGA!!!


Questy z naszego terenu

Borowno

Dąbrowa Zielona

Garnek

Kruszyna

Mokra

Rudniki

Kwartalnik LGD


Galeria

Ankieta

W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Stowarzyszeniu "Razem na wyżyny"?
 

Nasi partnerzy
Polityka prywatności